Bonver Dakar Project na Baja Drawsko 2017

Tým Bonver Dakar Project na tradičním závodě v okolí polského města Drawsko Pomorskie reprezentovala nové vytvořená posádka Filip Škrobánek, Pavel Vrňák a Petr Lesák.

 

Jejich hlavním cílem zde bylo především sbírat zkušenosti a otestovat nově zrepasovaný vůz což se povedlo na výbornou. Posádka i jejich vůz zvládli porci 369km bez jediného problému a navíc ve velice solidním čase uprostřed závodního pole a na prvním místě v jejich kategorii. Navíc si vyzkoušeli i plánované střídání Filipa Škrobánka a Pavla Vrňáka za volantem vozu.

 

V pátečním prologu a v sobotní dopolední sekci byl za volantem vozu nováček Pavel Vrňák, a tak šlo především o sbírání zkušeností. Pavel během své jízdy získával za volantem jistotu a postupně zrychloval. Odpoledne usedl za volant zkušenější Filip Škrobánek a jeho jízda měla rychlost, razanci a zároveň i jistotu. Navigátor Petr Lesák si se spletitou tratí také poradil na výbornou a tam mohl být Jaroslav Miškolci, který v Polsku zastával funkci týmového manažera, s výkonem svých svěřenců spokojen.

 

Jaro Miškolci hodnotil výkon stručně: „Kluci odvedli v Polsku výbornou práci a ukázali, že s nimi můžeme do budoucích závodů počítat. A to při tom ještě stihli na trati pomáhat ostatním závodníkům, když v dopolední sekci vyprošťovali z písku zapadlou polskou posádku a v odpolední sekci zase stavěli na kola vůz české posádky Baculík, Kostka. Zároveň patří dík i mechanikům Tomáši Markovi, Miroslavovi Zbrankovi a Jiřímu Zbořilovi za skvělou přípravu vozu a ostatním členům týmu za týmovou práci, výbornou atmosféru a podporu.“

 

 

 

Partneři