FESH FESH Dakar Day 2017

Tradiční dakarský den pro partnery, novináře a další hosty týmu Bonver Dakar Project (BDP) se se v tomto roce nově realizoval pod hlavičkou společnosti FESH FESH Group v.o.s.. Značka FESH FESH se tak představila jako nástupce vybraných aktivit BDP, které v budoucnosti převezme a bude dále v několika směrech rozvíjet. Více než 350 hostů z řad obchodních partnerů a na 150 lidí z řad organizátorů, externích dodavatelů i dalších účastníků si tak užilo atraktivní program v příjemném letním dni.

Slovenské Záhorie se znovu stalo synonymem toho, co lze na Dakaru skutečně zažít. Závodní speciály Tatra JAMAL „Astana“ a „Andora“ i Tatra TERRA „Adria“ pilotovali Tomáš Vrátný, Jaroslav Valtr, Albert Llovera, Pavel Vrňák, Miroslav Zbranek, Filip Škrobánek a Jaromír Martinec. Připravený okruh o délce necelých 5 km, který začínal pískovnou, pokračoval průjezdem esovitou pistou přes borovicové lesy se zakončením rychlou rovinkou včetně tří po sobě jdoucích skoků. Na posledních metrech tratě za rychlosti 30 km/h se bylo možné opět volněji posadit, povolit v pásech, hluboce nadechnout a vnímat co se kolem člověka děje. Mimo kamiony byla možnost absolvovat stejnou trať s Miroslav Zapletal a jeho speciálem Hummer H3 Evo nebo Rostilavem Plným v jeho buggy Can-Am. Fotografie závodních speciálů přímo z tratě si mohli pořídit účastníci fotoworkshopu známých fotografů Petr Lusk a Marian Chytka.
Další porci adrenalinu i zábavy nabízelo stanoviště buggyn Polaris od MKR Technology a mini motokrosová trať pro pitbike. Závodní atmosféru a oblaka prachu, krátce přerušilo až nutné kropení trati vodním dělem místního dobrovolného hasičského sboru, který zajišťoval bezpečnost celé akce společně rychlou záchrannou službou, jak na suchu, tak na vodní ploše jezera, na kterém probíhaly atrakce v podobě aquazorbingu, mořských kajaků a paddleboardů. Vodní program doplnila exhibice mistrině světa Aneta Šacherová a jejím JETSURFem.
Všechny aktivity našich hostů podporovala Vanina Alonso a její tým Degustatio s jedinečnou argentinskou kuchyní plnou vynikajících specialit i výborného vína. Gurmánský zážitek se však neodehrával pouze u venkovního grilu a ohniště, ale také v hlavním stanu formou teplého a studeného bufetu. To vše bylo doplněno nejen hudbou či slovem moderátora dne, i projekcí série videí Jan Husak z letošní rallye BAJA SPAIN.
Hosté měli možnost zrelaxovat, případně si nechat napravit nejrůznější bolesti týmem sportovních masérů vedených dvojicí fyzioterapeutů závodního týmu BDP v zóně Zdraví & Relax.
Camp karavanů Subaru Sedlčany – ADRIA Karavany Sedlčany a ukázka exteriérů i interiérů obytných vozidel navodil tu správnou představu o cestování i odpočinku, kterou navíc mnoha účastníků poskytla i pagoda v relax zóně. Ta se pro večerní program proměnila na degustační vinárnu someliéra Huga a návěs ČSAD LOGISTIK se stal pódiem pro vystoupení Tomáše Linky a jeho kapely Fešáci.
Teplá letní noc tak umožnila vychutnat si celý program až do konce, protože hosté mohli využít nocleh ve stanech v připraveném stanovém městečku.
Poděkování patří všem partnerům, dodavatelů a realizačnímu týmu, kteří se na letošním úspěšném FESH FESH DAKAR Day podíleli.

 

Partneři