Miloš Matejov a David Janoušek na zahraničním vzdělávacím kurzu se zaměřením na terapii pohybového aparátu pomocí akupunkturních jehel

V polovině prosince se naši dva fyzioterapeuti Miloš Matejov a David Janoušek účastnili zahraničního vzdělávacího kurzu se zaměřením na terapii pohybového aparátu pomocí akupunkturních jehel.

Kurz se konal v historickém holandském městě Nijmegen, které soutěží s Maastrichtem o titul nejstaršího nizozemského města. Protože účast našich fyzioterapeutů na této vzdělávací akci podpořil tým Bonver Dakar Project, ve kterém není o dobrodružství nouze, tak ani cesta do Holandska neproběhla zcela standardně. Po odletu z Prahy měli za hodinu dosednout v Eindhovenu, odkud byl naplánován přesun vlakem do Nijmegenu. Prvním drobný problém se objevil téměř okamžitě po vzletu, když si fyzioterapeut odpovědný za plánování přesunu uvědomil, že místo vlakového spojení Eindhoven-Nijmegen vyhledal a naplánoval spojení Rotterdam-Nijmegen. Tento problém se však vyřešil sám. Po jednom neúspěšném přistání a třiceti minutách kroužení nad eindhovenským letištěm, konečně dosedli. Bylo to však ale letiště v Kolíně nad Rýnem, protože eindhovenské letiště bylo uzavřeno z důvodu sněhové kalamity. Veškeré předchozí plánování trasy, tedy bylo stejně zcela zbytečné. Nakonec se jim však podařilo dostat do Nijmegenu,i přes zmeškání 2 vlaků z Německa.

Kurz proběhl pod vedením zakladatele prestižní instituce David G. Simons Academy (DGSA) Christiana Gröbliho a jeho dvou asistentů. DGSA je přední akademií, která se zaměřuje na výuku terapie měkkých tkání a její kurzy je možné absolvovat po celém světě. V České republice se žádný kurz s touto tématikou nikdy nekonal, proto museli členové našeho týmu vyrazit do zahraničí.

V průběhu kurzu se účastníci prakticky seznámili s takzvanou technikou suché jehly, která je velmi účinnou metodou při terapii měkkých tkání pohybového aparátu. Výhodou této metody je její vysoká efektivita a časová nenáročnost, což jsou přesně atributy, které jsou na rally potřeba nejvíce. Naši fyzioterapeuti jsou v současné době jedinými vyškolenými terapeuty v této metodě na české rallyové scéně.

I přesto, že se BDP v roce 2018 neúčastní rally Dakar ani Africa Eco Race, tak náš tým nezahálí a neustále pracuje na zkvalitnění služeb a podpory do budoucnosti.

 

Partneři