Z kanceláře na Dakar

Tým Bonver Dakar Project a společnost Adria Karavany Sedlčany představují svůj nový projekt nazvaný: Z kanceláře na Dakar


V rámci této nově vzniklé spolupráce dochází k vytvoření nové týmové posádky, která se skládá ze dvou zástupců společnosti Adria Karavany Sedlčany, která je partnerem týmu a která je dovozcem obytných vozů Adria do České republiky a jednoho zástupce týmu Bonver Dakar Project. Posádka bude závodit s přestavěným vozem Tatra 815 Terra, který ještě v minulé sezoně sloužil především jako demo auto na partnerské reklamní akce. Od listopadu, ale prošel v dílnách BDP důkladnou renovací a repasí a je tak připraven absolvovat náročný závodní program.

 
Společnost Adria Karavany Sedlčany v posádce zastupují Pavel Vrňák a Petr Lesák, kteří doslova naplňují název projektu Z kanceláře na Dakar a kteří cestu za svým snem začali teprve na konci roku 2014, kdy poprvé usedli do kabiny závodní Tatry řízené šéfem týmu Bonver Dakar Project Tomášem Vrátným při testech ve slovenské Senici před odjezdem týmu na Dakar 2015. Poté věci nabraly rychlý spád a po domluvení a podepsání spolupráce mezi týmem a Adria Karavany Sedlčany v rámci dodávání a zajišťování obytných vozů Adria pro potřeby týmu se společnost Adria Karavany Sedlčany stala plnohodnotným partnerem týmu a Pavel Vrňák a Petr Lesák zároveň členy týmu. Zkušenosti pak nabírali jako členové doprovodu na Dakaru 2016 a Dakaru 2017. První závodní zkušenost pak absolvovali v Polsku na Baja Drawsko 2016, kde obsadili třetí místo s minimální ztrátou na vítěze. Třetím členem posádky je Filip Škrobánek – mladý ale již velmi zkušený závodník, který absolvoval již několik Dakarů, Silk Way rally i Africa Eco race jako palubní mechanik na palubě závodní Tatry Jamal. Nyní ale Filip dostane novou šanci a posadí se také za volant závodní Tatry 815 a stane se jedním nejmladších pilotů v kategorii kamionů. Za volantem se bude střídat s Pavlem Vrňákem. Oba by měli absolvovat zhruba 50% kilometrů, díky čemuž zároveň vzniká světový unikát, kdy se budou za volantem střídat 2 piloti. Navigátorem v posádce bude Petr Lesák, který sbírá navigátorské zkušenosti od zkušeného dakarského navigátora Jara Miškolciho, který je zároveň managerem a supervizorem nově vzniklé posádky.

 
Posádka má v sezoně 2017 v plánu start na vybraných závodech Baja v Evropě, případně i v Africe a vrcholem by měl být start na Dakaru 2018. K tomu ale povede ještě dlouhá cesta, kterou věřím, že budete sledovat spolu s námi.
Tomáš Vrátný, Bonver Dakar Project

Petr Lesák, Adria Karavany Sedlčany

Jaroslav Miškolci, Bonver Dakar Project

 

 

 

 

Partneři