Baja Aragón – den první – prolog

Ahoj všichni příznivci našeho týmu,
zdravíme Vás z večerního bivaku v Aragonu poté, co jsme absolvovali úvodní krátký prolog na letošním ročníku Baja Aragon.
Musíme říct, že už jsme se těšili, až se rallye rozběhne, protože jsme tady ve Španělsku už třetí den a naši kluci mechanici ještě o den déle. Přijeli jsme dříve schválně proto, abychom absolvovali dvojí krátké testování na nedalekém okruhu Masia Pelarda. Po tomto krátkém zahřívacím programu jsme se včera přesunuli sem do Truelu do areálu muzea Dinopolis. Odpoledne nás čekaly administrativní a technické přejímky. Ty tady probíhají v poklidném tempu a například na technické přejímky jsme nemuseli nikam vyjíždět a komisaři přišli za námi. Konec konců je nás tu jen jedenáct kamionů a bylo pro ně jednodušší obejít jednotlivé týmy.
Dnešní den jsme ještě všichni strávili pohodovým odpočinkem, abychom až ve 20 00 vyrazili do téměř třicetikilometrové spojovačky a pak třináctikilometrového prologu. Oba týmové vozy – jak Jarda Valtr s navigátorem Mirkem Zbrankem a navigátorem Radimem Kaplánkem, tak Tomáš, Jaro a já jsme vyráželi v rozmezí dvou minut. Máme startovní čísla 502 a 504.
Etapa byla skvělá – technická, plná zatáček na šotolinových cestách ve zvlněném terénu zde v okolí Teruelu. Jsme z dálkových soutěží zvyklí na jinačí porce kilometrů, takže než jsme se nadáli, byli jsme v pořádku v cíli. Byla to pro nás taková úvodní rozehřívací etapa. Tomáš sám říkal, že se rozjížděl s respektem, že si potřebuje na závodní tempo zvyknout. Bylo z toho těsné čtvrté místo, se kterým jsme spokojeni. Jarda Valtr si zvykl velmi rychle a prolog vyhrál. A to měl v kabině navigátorského nováčka. Radim Kaplánek je sice zkušený závodník, ale vždy seděl na sedačce mechanika – a je třeba říct, že špičkového mechanika. Tady poprvé naviguje a svůj křest zvládl skvěle. K nové roli přistupuje velmi zodpovědně a stejně tak Jaro Miškolci je mu trpělivým a zodpovědným učitelem.
Po třicetikilometrové spojovačce zpátky do bivaku se na obě auta vrhli mechanici, aby je bez ohledu na málo odjetých kilometrů pečlivě zkontrolovali. Kluci jsou taktéž velmi pečliví a vytvářejí nám bezvadné zázemí. Ale obě tatry jsou v pořádku, stejně jako my.
Zítra nás čeká hlavní porce kilometrů v podobě dvou etap – celková porce včetně přejezdů je téměř 470 kilometrů. Začneme už ráno kolem 10 hodin, takže budeme mít celý den pilno. Děkujeme Vám za podporu.