Předstartovní novinky Míry Martince z jihoamerického Dakaru

Vážení příznivci rallye Dakar a týmu Bonver Dakar Project,

 

ozýváme se vám krátce z Paraguaye, z prostoru letecké základny poblíž Asunciónu, kde máme provizorní bivak před startem letošního ročníku. Před chvílí ustal další z řady lijáků, které proměnily žhnoucí prašné prostředí bivaku v bahnité pařeniště. Jsme střídavě promočení a propocení a myslím, že toto bude náš základní status po několik následujících dní.

Jsme tu na letecké základně již tři dny, během kterých jsme provedli poslední přípravy, nakoupili chybějící zásoby, utřídili a uložili si osobní věci a připravili se na závod. Každý ví, co má dělat, jaké jsou jeho úkoly. Kluci mechanici vzorně umyli naši závodní tatru a pro jistotu ji znovu „prolezli“ a podrobně zkontrolovali. Velkou péči věnuje náš fyzioterapeut a týmový lékař Miloš (šaman) zdravotní přípravě Alberta ve smyslu výživy během etap a také péče o jeho ruce.

 

Specifickou činností bylo také vytřídění a sbalení několika pytlů hraček, které letos vezeme pro děti zejména v chudé Bolivii. Už loni jsme sem nějaké hračky vezli, ovšem letos je to pořádná nálož. Je to skvělé a moc děkujeme všem, kdo se na shromáždění hraček u nás podíleli.

 

Celkově je to spousta drobností, ovšem myslím, že se všichni stejně už těší, na to, až se celá karavana pohne a závod začne. Každopádně nálada je tu skvělá, Albert je už od svého příjezdu velmi dobře naladěný, myslím, že se hodně těší. Tak mu to snad vydrží až do konce.

 

My jsme právě absolvovali administrativní a zbytek technických přejímek (jejich první část proběhla v Le Haveru při naloďování). Tato část už byla jednoduchá, víceméně nám tu už jen kontrolovali doklady, licence, atd – klasický maraton ve shánění razítek. Poté alespoň chvíli vyrazíme do města (my s Milošem jsme to stihli na chvíli už v den našeho příjezdu), abychom nasáli atmosféru paraguajského Asuncionu.

 

Paraguay hostí dakar poprvé a na zájmu místních obyvatel je to vidět: letecká základna je v permanentním obležení diváků a stejně tak, když se kdekoliv objevíme v týmovém oblečení, oslovují nás zájemci o společnou fotku. Největším lákadlem je samozřejmě Albert, který si tradičně s rozesmátou tváří svoji slávu užívá.

 

To je zatím od nás z „jihoamerické“ sekce týmu všechno, srdečně vás zdravíme a za všechny připojujeme zdravici přímo od Alberta s přáním úspěšného roku 2017. Zdravíme naše kluky do Afriky a přejeme Jardovi Valtrovi hodně štěstí.

 

Mira Martinec