Bonver Dakar Project míří na rallye Baja Aragón 2017

Tým Bonver Dakar Project vyráží v kompletní sestavě na Baja Aragón, která se jede ve španělském Teruelu ve dnech 21. – 23. července 2017. Hlavním cílem je testování techniky a team building.

 

Na prestižní závod, který je součástí světového šampionátu v cross country rallye, zamíří celkem 4 závodní a tři doprovodné kamiony týmu Bonver Dakar Project. Posádku Tatra Jamal III EVO tvoří Jaroslav Valtr, Rosťa Pilný a Radim Kaplánek, pod „andorskou vlajkou“ pojede Tatra Jamal EVO I s téměř domácím Albertem Lloverou, Brazilcem Maykelem Justo a Mírou Martincem a posádku Tatry 815 TerrNo 1 tvoří nový tým Adria Karavany Sedlčany Pavel Vrňák, Petr Lesák a Filip Škrobánek. Tatra Jamal EVO II spolupracujícího týmu ASTANA pojede s Tomášem Vrátným, Jaroslavem Miškolcim a Petrem Vojkovským. V kategorii kamionů zvítězil Bonver Dakar Project na Baja Aragón v roce 2014.

 

„Tým Bonver Dakar Project prošel v poslední době řadou změn, a kromě důkladného otestování techniky před letošní marockou Rallye OiLibya du Maroc a rallye Dakar a Africa Eco Race v roce 2018, chceme vytvořit a upevnit vztahy v týmu, nastavit správným směrem komunikaci a připravit se tak na náročnou sezónu“ říká Tomáš Vrátný, šéf týmu Bonver Dakar Project a pilot jednoho ze závodních speciálů. „Z toho důvodu jsme dali přednost účasti na Baja Aragón, jehož náročný horský terén je ideální pro testování dakarských speciálů, před účastí na Silk Way Rallye, kterou jsme se dvěma kamiony absolvovali v loňském roce s velmi dobrým umístněním na 11. a 13. místě“ komentuje Vrátný svoji neúčast na letošním ročníku Silk Way Rallye.

 

Bonver Dakar Project prochází nejen personálními a organizačními změnami, připravuje se také změna týkající se závodní techniky. „V týmu Bonver Dakar Project jsme se naučili stavět techniku, která dokáže absolvovat nejnáročnější dálkové soutěže na světě, dokončovat je na zajímavých pozicích a je tak připravena k dalšímu komerčnímu využití ve smyslu pronájmu zájemcům o tento atraktivní sport. V rámci Bonver Dakar Projectu připravujeme nový projekt FESH FESH, pod jehož hlavičkou se bude rozvíjet nová generace závodních speciálů a další aktivity týkající se motorsportu“ nastiňuje další vývoj Bonver Dakar Projectu jeho šéf Tomáš Vrátný.