Nejúspěšnější Čech na Dakaru 2016 míří na Africa Eco Race

O neúčasti Jaroslava Valtra a Tomáše Vrátného na Dakaru 2017 se napsalo po zveřejnění oficiální startovní listiny jihoamerického maratónu mnohé. Tomáš Vrátný svou neúčast avizoval již předem, se zdůvodněním týkajícím se zdravotních problémů po letošní Silk Way Rally. O Jaroslavu Valtrovi, osmém muži letošního pořadí kamionů na jihoamerickém Dakaru a tím pádem i výsledkově nejúspěšnějším Čechovi, média více méně mlčela.

 

Dnes již můžeme říci, že situace se má následovně: oba výše jmenovaní spojili své síly a Jaroslav Valtr vyrazí za další závodnickou výzvou, kterou je původní Dakar, dnes figurující v motoristických kalendářích pod názvem Africa Eco Race.

 

Spojení obou pilotů spočívá zejména ve skutečnosti, že této soutěže se Jaroslav Valtr zúčastní v barvách Tomášova týmu Bonver Dakar Project a za volantem Tatry Jamal, se kterou běžně závodí právě Tomáš Vrátný.

 

Bonver Dakar Project tak bude jediným českým a společně s týmem KAMAZ jedním ze dvou týmů, které se zúčastní jak jihoamerické Rallye Dakar, tak i Africa Eco Race.

 

„Chceme změřit síly s Rusy v jiných podmínkách, otestovat novou techniku a dobře si zazávodit,“ říká ke svému angažmá v barvách BDP Jaroslav Valtr. „Po dohodě s Tomášem Vrátným pojedu s jeho autem a pokusím se týmu pomoci v rámci vývoje techniky dalším nezávislým pohledem,“ dodává sedmačtyřicetiletý pilot ze Šternberka.

 

Bližší informace k účasti Jaroslava Valtra a týmu Bonver Dakar Project na Africa Eco Race, sdělí jezdec a tým na tiskové konferenci, která se bude konat v úterý 27. prosince od 13 hodin v prostorách Casina Bonver v Praze na Pankráci.